<< Previous Year Current Year: 2018-2019 Next Year >>
District Governor
 

District Governor

 
 
District Executives
 

District Governor-Elect

 
 

District Governor - Nominee

 
member Name Info ImgRick Stacy
member photo
District Governor - Nominee
 
 
 

District Secretary

 
 

District Treasurer

 
 

Lieutenant Governor South - AGs

 
member Name Info ImgLarry Jackson
member photo
Lieutenant Governor South - AGs
 
 
 

Lieutenant Governor North - AGs

 
member Name Info ImgJody Tacker
member photo
Lieutenant Governor North - AGs
 
 
 
District Officers and Directors
 

Finance Committee Chair

 
 

District Rotary Foundation Chair

 

Committees

 
Committees
 
 
 

District Membership Chair

 

Committees

 
Committees
 
 
 

District Public Image Chair

 

Committees

 
 
 

Strategic Planning Chair

 
 

DG Nominating Committee Chair

 
member Name Info ImgBruce Golden
member photo
DG Nominating Committee Chair
 
 
 

District Directory

 
 

District Newsletter Editor

 
 

District Registrar

 
 

District Conference Committee

 
member Name Info ImgAllison Batlin
member photo
District Conference Committee
 
 

Committees

 
Committees
 
 
 

Historian

 
 

Annual Programs Fundraising Chair

 
member Name Info ImgRich Kaye
member photo
Annual Programs Fundraising Chair
 
 
 

Installation Chair

 
 

Interact

 
 

Youth Exchange Chair

 
 

Rotaract

 
 

Early Act First Knight

 
member Name Info ImgMary Reynolds
member photo
Early Act First Knight
 
 
 

Youth Protection Chair

 
 

Scouting Chair

 
member Name Info ImgJon Yates
member photo
Scouting Chair
 
 
 

District Trainer

 
 
Assistant/Area Governors
 

Waco, Waco L-B, Waco Sunrise

 
member Name Info ImgChris DeCluitt
member photo
Waco, Waco L-B, Waco Sunrise
 
 
 

Flatonia, Halletsville, Shiner, Yoakum

 
member Name Info ImgCarroll Sharp
member photo
Flatonia, Halletsville, Shiner, Yoakum
 
 
 

Hillsboro, Itasca, McGregor, Bosque County/Clifton

 
member Name Info ImgBrittany Scaramucci
member photo
Hillsboro, Itasca, McGregor, Bosque County/Clifton
 
 
 

Corsicana, Fairfield, Mexia, Navarro Cty

 
member Name Info ImgLandis Bayless
member photo
Corsicana, Fairfield, Mexia, Navarro Cty
 
 
 

Centennial, NW Austin, R. Rock, RR Sunris

 
 

Capitol, Westlake, A.NXNE, Cosmopolitan

 
member Name Info ImgFrank Ivy
member photo
Capitol, Westlake, A.NXNE, Cosmopolitan
 
 
 

Austin, E. Austin, W. Austin, University, Austin-S

 
member Name Info ImgSam Haddad
member photo
Austin, E. Austin, W. Austin, University, Austin-S
 
 
 

Rockdale, Cameron, Taylor, Caldwell, Lexington

 
member Name Info ImgMichelle Morgan
member photo
Rockdale, Cameron, Taylor, Caldwell, Lexington
 
 
 

Bastrop, La Grange, Giddings, Sommerville

 
member Name Info ImgSusan Wendel
member photo
Bastrop, La Grange, Giddings, Sommerville
 
 
 

Marble Falls, M.F. Daybreak, Burnet, Lakeway/Lake

 
member Name Info ImgJeff Matera
member photo
Marble Falls, M.F. Daybreak, Burnet, Lakeway/Lake
 
 
 

Killeen Heights, Killeen, Killeen Evening, Harker

 
member Name Info ImgBob Crouch
member photo
Killeen Heights, Killeen, Killeen Evening, Harker
 
 
 

Pflugerville, Hutto, Georgetown, Georgetown Sunris

 
member Name Info ImgShannon Coleman
member photo
Pflugerville, Hutto, Georgetown, Georgetown Sunris
 
 
 

Temple, Temple South, Marlin, Belton

 
member Name Info ImgBeverly Luedke
member photo
Temple, Temple South, Marlin, Belton